Andrea-Jezkova-zamysleni

8 důvodů, proč neustále střídáte zaměstnání

Pokud jste multipotenciální, vsadím se, že často měníte zaměstnání, protože stále hledáte ,, TO“, co by vás konečně naplňovalo. Říkáte si, že přece musí existovat práce, která vás bude naplňovat a bude vás bavit. Také jsem si to celý život říkala. Hlavně proto, že jsem neviděla ostatní možnosti, které mám.

Nechápala jsem, proč nikde nedokážu vydržet. Časem se z toho stal vzorec a mně to přišlo podezřelé. Hlavou se mi honilo několik otázek.

Ty možnosti, které nám dnešní svět nabízí, jsou tak rozsáhlé, že možná nad tím zavíráme oči a volíme tu ,,jednodušší“ cestu v podobě hledání zaměstnání. Tím ale zadupáváme svou multipotenciální stránku hluboko do země. Jenže ono to zní pohodově – každý měsíc jistá částka na účtu, jasná pracovní náplň, ,,odmakat“ a jít domů s čistou hlavou. Možná ale jen do té chvíle, dokud nezjistíte, že už to takhle dál nejde a vaše multipotencialita se neprojeví na plné čáře…  

Proč tomu tak je? Možná najdete odpověď v těchto osmi důvodech, díky kterým jako multipotenciálka prostě nikdy v jednom zaměstnání nevydržíte.

1. Jste multipotenciálka

Tenhle důvod je celkem jasný. Když jste všestranná osoba, nebude vás prostě bavit dělat jednu věc napořád.

2. Daná práce nesplňuje vaše hodnoty

Přejete si, aby někdo vaši práci ocenil, což se většinou neděje. Přejete si, aby všichni kolegové společně vycházeli, ale vždycky se najde někdo, kdo vám drásá nervy. Přejete si, aby váš šéf byl otevřený vašim nápadům, ale není. Nemáte ráda pomlouvání, závist nebo intriky, ale co si budeme povídat, tohle můžete většinou očekávat na každém pracovišti. Přejete si mít více času a energie na rodinu a na své zájmy, ale tohle vám zaměstnání prostě neumožní. Přejete si… Doplňte samy.

3. Nemáte ráda omezování

30 minut čas na oběd, které si musíte napracovat. 5 minut pauza na rychlé cigárko nebo vykonání potřeby. Neustálé poslouchání nadřízeného, který vám nesedí jako člověk, natož jako nadřízený. Vstávání každý den brzo ráno, případně celý den o ničem, pokud nejste ranní ptáče a chodíte na odpolední či noční směny. Musíte dělat práci, která vám nedává smysl jen pro to, aby vám za měsíc přišly peníze na účet a měla jste z čeho žít.

4. Vaše práce vás nenabíjí, ale vysává

Jednou ten hrnec trpělivosti přeteče. Chodíte do práce i z práce unavená, znechucená, bez špetky zájmu. V neděli už máte ten nepříjemný pocit, že druhý den už zase musíte do práce. Cítíte se bez energie a nemáte na nic chuť. Tohle je známka toho, že je na čase něco změnit.

5. Ve své práci nevyužíváte svou kreativní stránku

Ne nadarmo se říká, že na co multipotenciálky sáhnou, to se jim daří. Z velké části je to myšleno kreativně. Multipotenciálky často tvoří krásné věci, potřebují neustále vymýšlet něco nového, realizovat své nápady, mají takový svůj svět. Pokud jste celý den zavřená někde v kanceláři mezi čtyřmi zdmi nebo pracujete v prostředí, kde se opakují stále stejné pracovní úkoly, nemáte šanci projevit svou kreativitu a vaše duše trpí.

6. Ve své aktuální práci už se nemáte co naučit

Je to tak. Jakmile se multipotenciál naučí o daném tématu vše, co potřebuje, přestane ho to bavit. Má potřebu a chce se stále učit něco nového, nasávat nové informace a zkoušet pořád něco jiného. Něco, co ještě neumí a zajímá ho to. Pokud tedy nemáte dostatečně rozmanitou a pestrou práci, tak v ní dlouho nevydržíte.

7. Vaše duše je při práci někde úplně jinde

Dřete jako robot, po nějaké době už víte moc dobře, co máte dělat, a tak má vaše mysl prostor přemýšlet, protože se cítí neuspokojena vaší aktuální činností. Tělo pracuje, mysl přemýšlí, jak odtud tělo dostat pryč, abyste byly spokojené na všech úrovních. Přemýšlíte, co změnit, jak se mít líp, co udělat pro to, abyste byla konečně spokojená. Když už to takhle je již v několikátém zaměstnání, je něco špatně a vaše duše vám nedá pokoj, dokud nenajde to, co hledá. Nejste tak v souladu sama se sebou a vašimi sny.

8. Máte nadprůměrnou potřebu seberealizace, ale máte strach z neúspěchu

Sny, které se nikdy neuskuteční, potřeby, které se nikdy nenaplní, touha, která zůstane nevyužita. Takhle to dopadne, pokud v sobě nenajdete odvahu začít si plnit své sny. Baví vás se učit nové věci, uskutečňovat své nápady a chcete v životě něco dokázat, něco vybudovat. Jenže máte strach, že neuspějete, a to vás paralyzuje. Proč? Vždyť je dobře známé, že z chyb a neúspěchu se člověk učí a jen díky tomu roste a posouvá se. Myslete na to, až zase v práci budete plnit nějaký úkol, který vám nedává žádný smysl a nic vás nenaučí.

Každý mistr byl jednou začátečníkem. Tohle heslo platí na 100%, tak se přestaňte bát, že něco nedokážete. Bez akce není reakce. Zakončím to slovy, které řekl Henry Ford:

„Ať už si myslíte, že něco dokážete, nebo si myslíte, že to nedokážete, v obou případech máte pravdu.“

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *