Rozhovor s Janou a Nikčou, jak rozjely svůj první e-shop a jak se jim daří?

Moc mě těší, že vám mohu představit dvě skvělé ženy,  Janu a Nikču, které se pustily do vlastních věcí a do plnění svých snů, a to skrze vlastní e-shop, kde holky nejen prodávají oblečení a další věci včetně vlastních velmi originálních potisků, ale hlavně dávají najevo svůj osobitý směr a podporují tak všechny ostatní, kteří si stojí za svým a nedělají si nic z toho, co si o nich myslí ostatní.

V dnešní době umí být každý kritikem, ale málokdo dokáže otevřít své srdce a přijmout druhého takového, jaký je. Nezáleží na tom, odkud člověk pochází, co má na sobě, kolik má peněz nebo jaká je jeho orientace. Nejdůležitější je, jaký je ten člověk uvnitř, jaký má charakter a jak se chová k ostatním. Myslete na to, až v životě potkáte někoho, kdo se jakkoliv odlišuje a neodsuzujte ho za to hned. Nikdy nevíte, co se skrývá uvnitř jeho srdce. Být jiný není zločin, každý jsme originál.

Osud je opravdu nepředvídatelný. S Janou se známe již mnoho let, ale dlouhou dobu jsme se neviděly. K sobě nás znovu svedl náš společný zájem vytvořit něco svého, něco, co nám bude dávat smysl a přesně tohle jsou chvíle, které mě v životě tak baví. 

Nezapomeňte se mrknout na jejich web: www.naxies.cz, holky vám rády udělají i potisk dle vašeho vlastního přání. A teď už si pojďte udělat pohodlí a inspirujte se krátkým rozhovorem s Janou a Nikčou.

Představte se, kdo jste a co děláte?

Ahoj, jsme dvě holky Jana a Nikola. 

Původní myšlenka začala ve chvíli, když jsme pro sebe chtěly párová trička. Dívaly jsme se v obchodech, na internetu, ale nenašly jsme to, co jsme hledaly. To byl přesně ten důvod, proč jsme si vytvořily vlastní, s vidinou výroby i pro ostatní. A tak vzniklo Naxies. Plátěnky, batohy, trička z organické bavlny. 

Jaké to bylo začínat s podnikáním v době koronavirové krize?

Nejspíš úplně stejné jako bez krize. 😀 Minulost, přítomnost i budoucnost dělí lidi na skupinu, která si kupuje věci stále stejně a druhou skupinu, která šetří. Jediné, co nás trošku ovlivňovalo bylo dodání nepotištěného zboží. To se vzhledem k absenci kurýrů prodlužovalo.

Kdo vymýšlí témata potisků?

Téma potisků si většinou vymýšlíme samy. Nějaké nápady jsme našly na internetu a líbily se nám natolik, že jsme je chtěly mít také, ale snažíme se mít na e-shopu spíš naše zpracované nápady.

Do čeho jste musely na začátku nejvíce investovat?

Nejvíce jsme investovaly do času. 🙂 Ale s tím se musí počítat, když vytváříte něco nového. Ale asi do všeho, co jsme pořídily, abychom mohly tisknout bez jiných firem, které dělají potisk.

Jaké máte ohlasy?

Zatím skvělé! 🙂 Lidem v okolí a zákazníkům se líbí naše tvorba a originalita. Děláme na zakázku i vlastní potisk, který má také pozitivní ohlasy, většinou nám nechávají volnost, takže my vymýšlíme a oni schvalují. 

Je to pro vás forma seberealizace?

Určitě. Každou chvíli se učíme nové věci, od focení, marketingu, nákupu. Ohledně feminismu a LGBT+ se v ČR stále vedou dohady a i když je 21. století, stále je zde spoustu odpůrců a netolerantních lidí, kteří mají tendence vyjadřovat své názory. „Naštěstí“ nejvíce na internetu, nestalo se nám, že by na nás někdo pokřikoval kvůli našemu oblečení. Takže si budujeme sebevědomí tím, že nosíme naše motivy.

Co byste poradily začínajícím podnikatelům?

Nezačínejte podnikat, pokud neumíte nebo nechcete plánovat. Mít cíle a plány je velmi důležité. Nepřestávejte na sobě pracovat a nevzdávejte to, i když jste na správné cestě, nikam se nedostanete, pokud budete sedět na lavičce. A hlavně hodně štěstí! Je to správná volba.

Co chystáte do budoucna?

Jíst hodně čokolády. 😀 A spoustu vtipných potisků! Chtěly jsme zůstat jen u feminismu, LGBT+ a vážnějších témat k zamyšlení, ale došlo nám, že bez humoru to nejde. Milujeme humor, bílý, černý, teplý, studený. 😀 To bude náplň naší duše. A profiltrujeme si tím i zákazníky, nemáme vidinu, aby od nás nakupoval každý a šlo jen o peníze, chceme, aby od nás nakupovali všichni, kdo respektují orientaci, rovnost a životy druhých. 🙂

Co byste ještě rády řekly/dodaly?

Neměli bystě se stydět za to, koho milujete, ale za to, koho soudíte pro jeho lásku. A žijte si vlastní životy, ne ty, který od vás rodina nebo společnost očekává. Je to váš život. Ne jejich. 🙂

,,Úspěch je potomkem odvahy.“                                                                                            Benjamin Disraeli

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *