Rakousko-jezero

3 myšlenky, které vám pomohou v životě vše zvládnout, i když jste na úplném dně

Když jsem v roce 2019 skončila ve svém zaměstnání, neměla jsem žádný plán, co bude dál. To jsem celá já, neplánuji, rozhoduji se tak, jak to zrovna cítím, což mi někdy docela komplikuje život, ale mám to tak už prostě nastavené.

Takže jediné, co jsem věděla bylo to, že už nechci nikomu otročit za pár korun do konce života. Dala jsem si pár dní na přemýšlení, ale pořád jsem nedokázala najít vhodné řešení. Jít z bláta do louže jsem nechtěla.

Najednou se mi do hlavy začala vrývat myšlenka, že bych mohla chvíli přemýšlet nad budoucností úplně někde jinde, na chvíli se někam uklidit sama se sebou, změnit prostředí a třeba konečně přijdu na to, co bych měla v životě dělat. Zatím nemám děti a v příteli mám více než 100% podporu, takže mi nic nebránilo se znovu rozletět do světa.

Pokud jste mladí, staří, hledáte se nebo potřebujete životní změnu, odjeďte pracovat do zahraničí. Můžete jet třeba jen na sezonu jako já. I když jsem byla šťastně zadaná (a stále jsem) odjela jsem a byla to ta pravá škola života, která mě posunula dál.

Máte pocit, že stojíte na místě? Odjeďte pryč, pracujte jinde, zkuste něco nového

Já jsem například frnkla do Rakouska, i když jsem v tu dobu měla dlouhodobý a vážný vztah, který trvá dodnes.

Nechtěla jsem ale jít pracovat do ciziny s tím, že bych tam měla žít delší dobu a najít si stálé zaměstnání. Rakousko jsem přeci jen neměla v dojezdové vzdálenosti, abych mohla každý den do práce dojíždět a zároveň se denně vidět s mým mužem.

Nabízela se tedy možnost sezónní práce, a tak jsem začala hledat, kdo by mi pomohl nebo poradil, jak takovou práci najít. Narazila jsem na českou agenturu, která mi zprostředkovala práci v Rakousku a pomohla vše vyřídit. I přes mou špatnou zkušenost s agenturním zaměstnáváním jsem do toho šla, protože jsem nechtěla všechny agentury házet do jednoho pytle (v minulosti jsem pracovala přes agenturu také v Německu, ale o tom jindy).

Zaregistrovala jsem se u agentury na práci pokojské v jednom menším hotelu v Rakousku, vše potřebné jsem vyřídila a za dva dny už byla na cestě vstříc novému dobrodružství a hledání sama sebe. 400 km vzdálené městečko Söll mě uvítalo nádhernými panoramaty, vysokými horami a čistým horským vzduchem. Přijížděla jsem úplně nadšená a zvědavá na to, co mě čeká. 

Žila jsem 3 měsíce v kumbálu se sdílenou koupelnou a pracovala od nevidím do nevidím

Kdo si myslí, že práce v hotelu je na pohodu, že si ustele pár postelí, vysaje koberce a načančá pokoje, mýlí se. 

Večer jsem chodila ještě na několikahodinovou šichtu do kuchyně a spát jsem chodila totálně vyřízená. Ráno jsem se vzbouzela s mravenci v rukách a brutální nechutí do práce.

Po týdnu jsem to chtěla vzdát

Po týdnu jsem to chtěla vzdát, protože jsem si říkala, že tohle mi za to nestojí. Že sedět někde v kanceláři, je sice rutina, ale docela fajn. Takové myšlenky se mi honily hlavou skoro nonstop. Podle rakouské kolegyně, která mě zaučovala, jsem byla asi 15. pokojská za posledních pár dnů, která s nadějí přijela změnit svůj život do rakouského hotelu.

Já to ale nevzdala a svůj pracovní pobyt dokončila. Nedovedete si představit ten pocit, který jsem měla poslední den, když jsem se chystala na odjezd domů. Dokázala jsem to! Jak?

3 myšlenky, které mi pomohly vše překonat

Jestli vás zajímá, zda odjezd za prací do Rakouska bylo pro mě správné rozhodnutí, na to vám teď ráda odpovím. V té chvíli ne, až zpětně vidím, že to dobré rozhodnutí bylo, protože mi to dalo odvahu věci nevzdávat, poprat se za to, co chci a nedělat si nic z toho, když se něco nepovede.

A co bylo dál ? Uvědomila jsem si to, že už neustále nechci pro někoho dřít a dávat mu svou energii, ať to stojí, co to stojí. Chvíli po příjezdu z Rakouska jsem si založila živnostenský list a vrhla se na novou životní cestu. O tom ale zase příště.

,,Životu se dá rozumět jenom zpětně, ale žít se musí dopředu.“                                                 Søren Kierkegaard

1 názor na “3 myšlenky, které vám pomohou v životě vše zvládnout, i když jste na úplném dně”

  1. Pingback: 10 tipů, které mi pomáhají srovnat si myšlenky a mít lepší náladu. Hlavně tip č. 7 je můj nejoblíbenější. - Andrea Ježková

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *