silnice-cesta-myslenky

Udělejte těchto 10 věcí, pokud cítíte, že potřebujete přijít na nové myšlenky

Znáte ten pocit, když potřebujete být sami se sebou, protože prostě potřebujete mlčet a přemýšlet o všem možném? Nemluvit, jen poslouchat svoje myšlenky, nevnímat okolní svět a vyčistit si hlavu? Nemáte náladu na nic. Co děláte v této chvíli? Zavřete se v sami v pokoji a jen ležíte schovaní pod peřinou a necháváte plynout čas? Nebo relaxujete třeba ve vaně plné pěny? Jdete na procházku? Jdete něco tvořit? 

Co mě ale v této chvíli nejvíce baví a pomáhá?

Je to jízda v autě. Miluji řízení a k tomu mít puštěnou hudbu. Prostě jedu a sleduji měnící se krajinu. Vypnu. Moje auto je pro mě jako terapie. Dává mi svobodu, nemluví na mě, jede tam kam zrovna chci a dává mi prostor přemýšlet.

Když jsem si před pár lety udělala řidičák, hned jsem si pořídila auto a začala jezdit. Neskutečně mě to baví a své první auto mám do dnes. Projelo už se mnou tisíce kilometrů a nikdy mě nenechalo ve štychu. 

Když jsem se trochu rozjezdila po svém rodném městě a okolí hned po získání řidičského oprávnění jsem začala jezdit do své práce, která tenkrát byla v Německu. Po cestě dlouhé asi 150 km jsem vždy přijela unavená, ale za to se srovnanými myšlenkami a čistou hlavou.

Nejde o to, kde a jak si čistíme hlavu, jde o to, aby nám to opravdu pomáhalo. Ať už děláte cokoliv z výše uvedeného nebo máte svou specifickou chvilku, je to skvělé! Pokud ne a ani nic z uvedených věcí vám nepomáhá, poradím vám pár dalších věcí, které mi vždy zvednou náladu a můžete je zkusit i vy.

1) Jděte na sluníčko

Pokud venku svítí slunce, využijte toho a jděte někam ven na šálek lahodné kávy, klidně samy nebo se svým nejbližším člověkem. Pokud zrovna slunce nesvítí, nevadí, zkuste nějaký z dalších tipů a na sluníčko vyražte, až bude. Já slunce miluji a dodává mi snad nejvíce energie a dobré nálady.

2) Relaxujte se svou polovičkou

Pokud máte štěstí jako já a vaše drahá polovička je také vaše spřízněná duše, tohle vám zaručeně pomůže – přitulte se a relaxujte spolu. Jen tak, potichu, v tu chvíli se zastaví čas i negativní myšlenky.

3) Nesledujte sociální sítě

Jsou tam až moc dokonalé fotky a to vás určitě k relaxaci nepřivede. Akorát vám to tak přivodí depresi. Raději si přečtěte knihu nebo dělejte něco kreativnějšího. Využijte čas smysluplně.

4) Naložte se do vany nebo si dejte vařící sprchu

Pokud nejste šťastlivci jako já a nemáte doma vanu, nevadí. Pusťte si ve sprše vařící vodu a buďte pod ní tak dlouho, dokud se neuvolníte. Jednou za čas se taková koupel/sprcha neprojeví na účtu za vodu. 😀

5) Přečtěte si knížku

Jo to je celkem častá rada, ale já myslím knížku, která vás opravdu zajímá, která vás nakopne k akci. Zvolte takovou knihu, která vás něco naučí nebo vám v něčem pomůže. 

6) Věnujte se něčemu kreativnímu

Pokud nemáte inspiraci, mrkněte na internet, určitě tam najdete spoustu tipů k tvoření. Uvidíte, jak hned přijdete na jiné myšlenky a bude vám líp. Inspirovat se můžete například tímto článkem.

7) Projeďte se

Jak už jsem zmínila výše, auto je pro mě jako terapie, prostě sedněte do auta a vyražte na cestu. Úplně nejlepší ze všeho je prostě jet a nevědět kam. Odbočte kam chcete, nemyslete na cestu, prostě jeďte kamkoliv. Nejlépe tam, kde to neznáte, kolikrát jsem takhle narazila na zajímavé věci a domů přijela s výbornou náladou. 

8) Přemýšlejte nad tím, co byste mohly ve svém životě změnit 

Změna je život a pozitivní změna je vždy vítána. Já jsem takhle například udělala velkou změnu ve svém životě, když jsem doma nechala svého milovaného a odjela na 3 měsíce do Rakouska…

9) Pusťte si svou nejoblíbenější muziku, nahlas

Přitom můžete třeba poklidit, já mám vždy radost z čistého uklizeného bytu a mám pak čistou i hlavu.

10) Udělejte něco, co jste už dávno chtěly udělat

Může to být třeba nějaká úprava v domácnosti, nová dekorace, výlet na nějaké místo, naučit se něco nového, namalovat obrazprostě něco, co už třeba i dlouho odkládáte.

 

Nestačí si to jen přečíst, musíte jít do akce, aby vám to opravdu pomohlo. Vyberte si tip, který s vámi souzní nejvíce a až si budete potřebovat srovnat myšlenky, tak šup do toho.

Máte také nějaký svůj zaručený tip, který vám pomáhá utřídit si myšlenky a zvednout náladu? 

Podělte se o něj v komentářích. 🙂

,,Náš život je takový, jakým ho učiní naše myšlenky.“                                                   Marcus Aurelius

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *