Andrea-Jezkova-cesta-myslenky

Co je největší noční můrou multipotenciálů? Jedno zaměstnání až do důchodu!

Říkáte si, že jste selhaly, když chcete konečně změnit své tak nenáviděné zaměstnání? I přesto, že už je to nejméně osmá práce? Už vás zase nenaplňuje a nudí, což je slabé slovo, protože vás doslova frustruje a zabíjí nudou? Váš mozek vám dává znamení, že je na čase opět na čase jít dál!

Práce tě přece nemusí bavit...

Jestli jste doposud o sobě netušily, že jste multipotenciální, pak váš strach ze změny dalšího zaměstnání opravdu chápu. Většinu života jsem žila v domnění, že musím chodit do práce, i když mě nebaví. Jasně, z části to dává smysl, práce přece ,,nemá“ být zábavná, je to proces vydělávání peněz, je to nutnost k přežití. Tak nás to alespoň učili. Dlouhých několik let jsem strávila hledáním své vysněné práce, a tak jsem každou chvíli šla o dům dál. Hledat to svoje štěstí, to své naplnění.

Do nekonečna jsem hledala zajímavé pracovní pozice, zjišťovala jsem si informace o různých oborech, které by mě zajímaly natolik, abych v nich našla to své vysněné pracovní místo. Hledala jsem a hledala…

Zkoušela jsem měnit práci vždy, když mi můj mozek nedovolil pokračovat dál v té aktuální. Jednoho dne mi prostě došlo, že už to takhle dál nejde. I přesto, že jsem třeba i narazila na super zajímavou pracovní pozici, předem jsem věděla, že za pár měsíců či rok nebo dva se moje situace bude nevyhnutelně opakovat.

Ale byl to v podstatě nejjednodušší způsob, jak si doopravdy nepřiznat, že moje vysněná práce (ve smyslu být zaměstnána pro někoho jiného) v podstatě neexistuje, díky mé multipotencialitě bych prostě nebyla schopna v žádném běžném (nekreativním) zaměstnání vydržet delší dobu. Bylo na čase něco změnit

Poslouchejte svou intuici. Vždy a za každou cenu!

Poslechla jsem svou intuici a řekla si dost! Zaměřila jsem se jen a pouze na sebe a na vytváření vlastního pracovního místa, které bude naplňovat mou duši a splňovat hodnoty, které v práci hledám.

Začala jsem následovat svou duši a svůj vnitřní hlas. I když to možná zní jako klišé, opravdu mi to pomohlo a posunulo mě to v životě dál. Jednat podle své intuice totiž znamená jednat v souladu se svou duší. 

Kolikrát jste v životě dělaly něco, co jste vlastně ani dělat nechtěly? A to je ono! Neposloucháte svou intuici, proto samy sobě ztěžujete cestu, která vede k vašim snům.

Možná také jedete v pracovním životě podle určitého vzorce, podle kterého jsem jela já. V každé práci cca rok až dva a hurá jinam. Nechápala jsem to, nechápala jsem proč to tak je, a také jsem nechápala, proč to tak mám jenom já. Kdybych už dříve znala pojem multipotencialita, asi bych neztratila tolik drahocenného času hledáním nesmyslných zaměstnání, ve kterých jsem stejně moc dlouho nepobyla. 

Ohromné nadšení střídala nekonečná frustrace

I když jsem se vždy nadšeně a plná očekávání vrhala do každé práce, po nějakém čase vše vyprchalo a já se cítila prázdná a naprosto ,,zpruzelá“ z toho, že zase přijde ten čas, kdy budu měnit práci. Když dosáhnu určité úrovně, která je pro mě dostatečná a dál už mě ten obor nezajímá, úplně ztratím zájem v tom pokračovat, a tak se přesouvám dál. Už v sobě nenajdu sílu pokračovat v té jedné věci. 

Ach, jak jednoduchý a klidný život bychom měly, kdybychom byly specialistkami, že? 

Občas si říkám, proč zrovna já musím jít tak náročnou cestou. Ale na druhou stranu mě to baví, protože nestojím na místě a stále se posouvám dál, poznávám nové věci a neustále rostu. A to mě baví.

Dnes si neumím představit svůj život bez vědomí, že jsem multipotenciálka. Je to něco, co mi udává určitý směr, už netápu v neznámých vodách, ale vím, kdo jsem a kam směřuji. Tahle cesta mě baví a já bych ráda tuhle cestu ulehčila i dalším multipotenciálkám, protože opravdu znám ty nekonečně chaotické a zmatené pocity, které máte.

Uvědomme si jednu věc. Čas je naší nejdražší komoditou. Chcete ve své nudné a nenaplňující práci strávit zbytek života? Nebo obětujete pár měsíců či let obětováním tvoření si vlastního pracovního místa, které bude splňovat všechny vaše hodnoty? Nebudu vám lhát, opravdu někdy trvá hodně dlouhou dobu, než vybudujete něco, co bude fungovat, ale stojí to za to!

Vnímejte to tak, že přeskakování od zájmu k zájmu není slabostí ani s vámi není nic špatně, jednoduše je to dar, díky kterému v životě můžete zažít spoustu různých věcí a získáváte stále nové a nové vědomosti i zážitky!

Jak to máte vy? Podělte se v komentářích.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *