Máš v životě pochybnosti? Pak zapomínáš na jednu věc

Když jsem přemýšlela nad tím, zda se pustit do online podnikání, bylo zde spoustu otazníků a spoustu pochybnostízda to zvládnu a zda budu vědětjak na to. Pořád dokola jsem si říkala, že zase začnu s něčím novým a zase to nedokončím, zase se někde zaseknu a nebudu pokračovat, protože jsem si utrhla moc velké sousto. Vždyť o tom nic nevím, nemám žádné informace, jak začít a jak to vlastně udělat.

Pokaždé ale zapomínám na jednu důležitou věc

Zapomínám na to, že v životě jsem už zvládla tolik náročných situací a vlastně pořád zvládám, jako všichni ostatní. Myslím si, že na toto zapomíná většina z nás.

I přes pochybnosti jděte dál!

V hlavě máme všechny možné pochybnosti a strachy o tom, proč to nepůjde, místo toho, abychom přemýšleli nad tím, že to bude fungovatProto jsem se do toho pustila s plnou vervou a nelituji. Nejen, že jsem dotáhla do konce vše, co jsem si do teď naplánovala, ale opravdu neskutečně mě to baví.

Po dlouhé době dělám něco, co mě opravdu baví a je to naprosto skvělý pocit, ale nezjistila bych to, kdybych to nezkusila. Člověk to pak nebere jako práci, ale jako zábavu. A to je podle mě to, co většina lidí v práci i v životě hledá. Ať už to bude pokračovat jakkoliv, nasbírala jsem díky tomu spoustu zkušeností, protože jsem investovala do sebe a to je ta nejlepší investice, kterou v životě můžeme udělat – to je potřeba si uvědomit. 

Nikdy nepodceňujte klišé

Může to znít jako klišé, ale není. Zkušenosti nám opravdu nikdo nikdy nemůže vzít. A hlavně nikdy nevíme, kdy se nám ta klišé budou hodit. 

Když jsem pracovala na svých webových stránkách a na svém projektu, seděla jsem nad tím dnem i nocí několik měsíců v kuse (a pořád sedím…). Moc mě to naplňovalo a stále naplňuje. Byla jsem non stop ve stavu flow. Viděla jsem jen svůj projekt, svoje vize, svoje plány a budu se opakovat, ale neskutečně mě to baví, a to i přesto, že jsem snad milionkrát všechno předělávala, přehodnotila a chvílemi se i ztrácela (to trvá do dnes).

V životě není čas na pochybnosti

Opravdu je potřeba všechny tyto věci vidět a jít si za tím. Když totiž máte představu o tom, co od toho chcete a očekáváte a kam směřujete, žene vás to dál. Mě moje vize ženou dál celý můj život a jsem moc vděčná za to, že to nevzdávám, i když je to často hodně náročné.

Trvá to strašně dlouho, ale věřím, že to bude stát za to, protože to nejlepší v životě často trvá dlouho. Proto bych vám tímto článkem chtěla dodat odvahu a odhodlání do něčeho, do čeho se vám nechce, protože si možná myslíte, že to je moc náročné, že to nezvládnete, že to nedokončíte. 

Vy to zvládnete! 

Ohlédněte se zpět za svým životem a zamyslete se nad tím, co všechno už jste dokázaly. Když si nepřipomínáte svou odvahu a berete náročné věci tak, že to prostě jinak nejde, že to prostě musíte zvládnout, zvládnete cokoliv!

Ještě pár měsíců zpět by mě opravdu ani nenapadlo, že budu schopna si úplně sama vytvořit webové stránky, vytvořit nějaký online projekt nebo vůbec založit blog a otevřít se tak světu. Nikdy neříkejte nikdy a vždy se do všeho pusťte plnou parou! 

Žijeme jenom jednou a zkusit se má všechno

Jděte do toho! Zkuste vše, co chcete a co vás láká, protože je tisíckrát lepší zkusit a neuspět, než nezkusit a litovat.

Přeji vám mnoho odvahy a odhodlání, ať už se chcete pustit do čehokoliv. Níže uvádím pravdivý citát, který naprosto sedí.

,,Každý máme dva životy… Ten druhý začíná ve chvíli, kdy si uvědomíme, že máme pouze jeden.“  Konfucius

2 názory na “Máš v životě pochybnosti? Pak zapomínáš na jednu věc”

  1. Pingback: Rozhovor s Janou a Nikčou - aneb dvě ženy, které rozjely své podnikání v době koronavirové - Andrea Ježková

  2. Pingback: Nemáte jasno, jaké je Vaše poslání ? Třeba je jich víc ! - Andrea Ježková

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *